Факти на денот: Заев плаќал по 10 евра за гласови

Соопштение до јавноста

Факти на денот:

1.Заев плаќал по 10 евра за гласови.

2.Скопје денес е 8ми најзагаден град во светот, власта не презема никакви мерки.

3.Владата на Заеви  доделила лиценца за одгледување на канабис на фирма каде еден од управителите е Бобан Спасовски кој е сопстеник на ДЕЛУКС АУТО, фирма позната по доделување на тендери за набавка на автомобили и еден од донатори во партијата на Заев.

4.Шилегов потроши 1 милион евра пари на граѓаните за чистење на снег кој го нема.

5.Македонија е на дното на листата на Трапспаренси поради корупцијата која цвета во владата на Заев и СДСМ.

 

Со почит,
Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Поврзани вести

Стојаноска: Со серијата пропусти Филипче го загрозува здравјето на граѓаните, затоа ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе и кривична пријава до надлежното ЈО за загрозување на здравјето на граѓаните

Интегрален текст од прес конференција на Дафина Стојаноска, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ  Почитувани,...

Николовска: Третата фирма која добила лиценца за марихуана е во сопственост на Митра Лазарова, мајка на близок до власта и сопственик на НИКОБ обезбедување Кирил Лазаров

Интегрален текст од прес конференција на Ружица Николовска Почитувани, Случајот “Канабис-милионите на Заев” зема...

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....