Зоран Заев и Вице Заев учествувале во купување на гласови

Соопштение до јавноста

Факти на денот:

1.Зоран Заев и Вице Заев учествувале во купување на гласови.

2.Скандалот со лиценците за марихуана продолжува. Заев доделил лиценци на синот на пратеник и финансиер на СДСМ.

3.Заев и СДСМ го кочат Законот за јавно обвинителство, на мала врата сакаат да ги протуркаат нивните предлози, без суштинска расправа и промени.

4.Македонија е најкорумпирана држава во регионот и Европа, за тоа виновни се Зоран Заев и СДСМ.

5.СДСМ е лицемерна кон граѓаните. Зоран Заев ја преполни јавната администрација, а пред да дојдат на власт велеа дека е превработена.

6.Земјоделците излегуваат со сведоштва дека не им се исплатенк субвенции веќе неколку години, Димковски лажеше дека се е исплатено.

 

Со почит,
Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Поврзани вести

Стојаноска: Со серијата пропусти Филипче го загрозува здравјето на граѓаните, затоа ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе и кривична пријава до надлежното ЈО за загрозување на здравјето на граѓаните

Интегрален текст од прес конференција на Дафина Стојаноска, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ  Почитувани,...

Николовска: Третата фирма која добила лиценца за марихуана е во сопственост на Митра Лазарова, мајка на близок до власта и сопственик на НИКОБ обезбедување Кирил Лазаров

Интегрален текст од прес конференција на Ружица Николовска Почитувани, Случајот “Канабис-милионите на Заев” зема...

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....