Трипуновски: Трајане излези од канцеларија и прошетај малку за да ги слушнеш реалните проблеми на македонскиот земјоделец

„Трајане излези од канцеларија и прошетај малку помеѓу земјоделците за да ги слушнеш реалните проблеми на македонскиот земјоделец. Да видиш дека македонското земјоделство не „блеска“ како што милува да каже твојот шеф.

Ова се дел од проблемите кои ми ги кажаа земјоделците од Карбинци во текот на вчерашниот разговор“.

Напиша дополнителниот заменик министер за земјоделство, шумарство и водостопанство на својот профил на социјалните мрежи, по очигледното незадоволство и проблемите кои му ги пренесоа вчера жителите во Карбинци.

Поврзани вести

Николовска: Третата фирма која добила лиценца за марихуана е во сопственост на Митра Лазарова, мајка на близок до власта и сопственик на НИКОБ обезбедување Кирил Лазаров

Интегрален текст од прес конференција на Ружица Николовска Почитувани, Случајот “Канабис-милионите на Заев” зема...

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...