Јавната установа Специјален завод во Демир Капија е руиниран и без хумани услови за живот

     Факти на денот:  

Факти кои го одбележаа денот:

  1. Јавната установа Специјален завод во Демир Капија е руиниран и без хумани услови за живот. СДСМ ветуваше негово реновирање, но од тоа нема ништо.
  2. Министрите за земјоделие од СДСМ се фатени во криминал. На повидок е „Фиком“ во земјоделството, едно исто државно земјоделско земјиште било давано на два корисника.
  3. Градоначалникот на Ресен распишал оглас врз основа на невалиден годишен план за вработување.
  4. Проблемот со прескапиот паркинг ги натера пазарџиите на протест, а Општина Центар и Град Скопје наместо да го решат ги обвинуваат пазарџиите.
  5. Зоран Заев во 2014 година го пцуел името Македонија. Тој погази по се што е  свето за граѓаните на Република Македонија.
  6. Битола е еден од градовите кај што непотизмот на функционерите на СДСМ е пуштен на најјако.
  7. Министерството за образование и наука и градоначалничката Арифи ги излажаа граѓаните за реновирање на гимназијата „Кирил Пејчиновиќ“ во Тeтово.

 

 

Со почит,
Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Поврзани вести

Мицкоски: Владата одби да разговара за нашиот предлог за субвенција од 50% за трошоци на бруто плата, односно до 27 илјади денари по вработен, не е време за политика туку спасување на економијата

Интегрален текст од прес конференција на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Оваа вонредна...

Ја повикуваме Шекеринска јавно да ги објави исплатите од државниот трезор што се на име на министерство за одбрана и таму ќе видиме 1.4 милиони денари за патувања и ручеци за само 4 дена

Соопштение до јавноста, реакција на изјавата на Радмила Шекеринска Шекеринска освен тоа што во...

Советничка група на ВМРО ДПМНЕ:И профитерството на Петре се претера, скопјани му даваат повеќе од 100 евра само Шилегов да засука ракави и почне да работи

Соопштение до јавноста Почитувани, Најновата кампања на градоначалникот Шилегов е насловена „пратете фотографија од...

Стојаноска: Со серијата пропусти Филипче го загрозува здравјето на граѓаните, затоа ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе и кривична пријава до надлежното ЈО за загрозување на здравјето на граѓаните

Интегрален текст од прес конференција на Дафина Стојаноска, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ  Почитувани,...

Николовска: Третата фирма која добила лиценца за марихуана е во сопственост на Митра Лазарова, мајка на близок до власта и сопственик на НИКОБ обезбедување Кирил Лазаров

Интегрален текст од прес конференција на Ружица Николовска Почитувани, Случајот “Канабис-милионите на Заев” зема...

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....