СДСМ ја задолжи Македонија и граѓаните за 500 милиони денари

Факти на денот:  

Факти кои го одбележаа денот:

  1. СДСМ ја задолжи Македонија и граѓаните за 500 милиони денари.
  2. Бранот на зараза од непотизам го зафати Велес, функционерите на СДСМ си вработувале цели фамилии.
  3. СДСМ и Оливер Спасовски во паника од неминовниот изборен пораз сакаат да ги блокираат институциите.
  4. Земјоделец од Арачиново две години чека да ги добие заслужените субвенции.
  5. СДСМ ги одби измените на законот за одбрана кои се во согласност со сите НАТО процедури.

 

 

 

Со почит,
Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

 

 

Поврзани вести

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...