Рашела на состанок во Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ Гостивар

Бев на состанок во Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ Гостивар.
Овде живее горд македонски народ.
Овде во Гостивар, луѓето не се делат по вера, нација и боја на кожа.
Овде сите се едно – гостиварци!

Жално е што нема навреда којашто Владата во заминување досега не ја искажа кон нашата земја.
Македонија ќе се избори за обнова. Македонскиот народ и граѓаните на Македонија ќе ја испорачаат казната за сите погрешни политики на 12 април.

Поврзани вести

Николовска: Третата фирма која добила лиценца за марихуана е во сопственост на Митра Лазарова, мајка на близок до власта и сопственик на НИКОБ обезбедување Кирил Лазаров

Интегрален текст од прес конференција на Ружица Николовска Почитувани, Случајот “Канабис-милионите на Заев” зема...

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...