Непотизмот на криминално-рекетарската банда на Заев и СДСМ пуштен на најјако

Новата епидемија која е хронично присутна овие 3 години продолжува. Непотизмот на криминално-рекетарската банда на Заев и СДСМ пуштен на најјако. Во обид “да се спаси што се може” во последните месеци од нивното неспособно владеење.

Љупчо Трајковски, кој беше началник на СВР Штип до пред неколку дена (сменет од новиот министер Наќе Чулев), е назначен за советник во Бирото за јавна безбедност. А, да, за Љупчо Трајковски нели имаше кривична пријава и обвинение за шверц на мигранти? Не беше истиот тој Љупчо Трајковски на “боледување” 6 месеци додека беше началник на СВР Штип?

Ѓорѓи Андонов, првиот братучед на претседателот на ОО на СДСМ во Штип – Александар Кангалов, е поставен за претседател на Основниот суд во Штип.

И додека криминално-рекетарската банда на Заев и СДСМ крадат, лажат и манипулираат … продолжуваат и да си ги вработуваат и унапредуваат најблиските.

Да ве потсетам по не знам веќе кој пат, блиску е 12 април, сите што го прекршувате законот ќе одговарате! Мудриот Македонски народ вели: “се се враќа, се се плаќа”. А, на 12 април народот доаѓа да си го “наплати” своето!

Поврзани вести

Николовска: Третата фирма која добила лиценца за марихуана е во сопственост на Митра Лазарова, мајка на близок до власта и сопственик на НИКОБ обезбедување Кирил Лазаров

Интегрален текст од прес конференција на Ружица Николовска Почитувани, Случајот “Канабис-милионите на Заев” зема...

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...