Факти на денот:Советник на министер со директни закани, или оставка, или концесија, внимавај на фамилијата

Соопштение до јавноста

Факти кои го одбележаа денот:

  1. Советник на министерот за земјоделие со уцена: или раскинија ја концесијата на езерото или дај си оставка, внимавај имаш фамилија.
  2. Секретарката на Оливер Спасовски, Славјанка Петровска спротивно на прописите си делеле возила каде ќе стигнат.
  3. Партијата на амнестираниот Заев ќе ги амнестира кодошите, се поништува лустрацијата.
  4. Власта продолжува со нов непотизам, директор на училиште си ја вработил сестрата, сопругата, ќерката.
  5. Власта без одговор за Рекет 3, покрај Катица, Филипче рекетар број еден.

 

Со почит,
Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Поврзани вести

Николовска: Третата фирма која добила лиценца за марихуана е во сопственост на Митра Лазарова, мајка на близок до власта и сопственик на НИКОБ обезбедување Кирил Лазаров

Интегрален текст од прес конференција на Ружица Николовска Почитувани, Случајот “Канабис-милионите на Заев” зема...

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...