Популизмот нема да го спречи падот на СДСМ

Соопштение до јавноста, реакција на соопштението на СДСМ

Владата на СДСМ овие три години се занимава само со популистички и неефективни мерки.

Мерката „Мој ДДВ“ е една од низата на популистички мерки без ефект за граѓаните.

СДСМ во изминативе три години покажа само неспособност, некадарност и неработа. Ефектите се видливи. Економијата со владата на СДСМ тоне.

Популизмот нема да го спречи падот на СДСМ.

Доаѓа обнова.

 

 

 

Со почит,
Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Поврзани вести

Стојаноска: Со серијата пропусти Филипче го загрозува здравјето на граѓаните, затоа ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе и кривична пријава до надлежното ЈО за загрозување на здравјето на граѓаните

Интегрален текст од прес конференција на Дафина Стојаноска, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ  Почитувани,...

Николовска: Третата фирма која добила лиценца за марихуана е во сопственост на Митра Лазарова, мајка на близок до власта и сопственик на НИКОБ обезбедување Кирил Лазаров

Интегрален текст од прес конференција на Ружица Николовска Почитувани, Случајот “Канабис-милионите на Заев” зема...

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....