СДСМ не направи ништо суштинско за социјалната грижа, освен непочитување на роковите и закочување на предметите

Соопштение до јавноста, реакција на прес конференцијата на Борче Божиновски

Кога некој е фатен како лаже и прави измами се однесува како денес СДСМ. 8.500 предмети за туѓа нега чекаат во фиока поради неспособноста на Царовска и Шкријељ.

Ваквото закочување на предметите го потврдуваат и самите служби во министерството.

СДСМ не направи ништо суштинско за социјалната грижа, освен непочитување на роковите што сами ги донеле.

Децата по улиците, питачите, семејното насилство, луѓето кои не можат да си ги остварат своите права кои произлегуваат од социјалните права кои ги гарантира државата се доказ за нефункционалниот систем на СДСМ.

Зоран Заев и СДСМ лажат и манипулираат. Тоа време заврши. По 12-ти април следува обнова и граѓаните ќе можат непречено да си ги остварат своите права.

Поврзани вести

Николовска: Третата фирма која добила лиценца за марихуана е во сопственост на Митра Лазарова, мајка на близок до власта и сопственик на НИКОБ обезбедување Кирил Лазаров

Интегрален текст од прес конференција на Ружица Николовска Почитувани, Случајот “Канабис-милионите на Заев” зема...

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...