Заглавените се 8500 предмети за туѓа нега, 8500 граѓани не можат да го остварат своето право на туѓа нега заради нечија неспособност

Соопштение до јавноста – реакција на изјавите на Мила Царовска и Санела Шкријељ

Царовска и Шкријељ додека беа во МТСП ги блокирале комисиите за туѓа нега, кои се четири, а не една како што манипулира СДСМ.

Преку префрлање на одговорноста не можат да го оправдаат нивното неработење.

Заглавените се 8500 предмети за туѓа нега, 8500 граѓани не можат да го остварат своето право на туѓа нега заради нечија неспособност.

МТСП со Царовска Шкријељ наместо решенија генерираше проблеми.

1500 предмети за годишен минимален приход се исто така заглавени.

Целата парализа во системот е по вина на Царовска и Шкријељ. Царовска и Шкријељ заедно со Заев треба да си ги спакуваат куферите и да си заминат.

На 12 април се избира помеѓу Македонија или Заев.

Неспособноста завршува на 12 април, кога следува обнова.

Поврзани вести

Николовска: Третата фирма која добила лиценца за марихуана е во сопственост на Митра Лазарова, мајка на близок до власта и сопственик на НИКОБ обезбедување Кирил Лазаров

Интегрален текст од прес конференција на Ружица Николовска Почитувани, Случајот “Канабис-милионите на Заев” зема...

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...