Заврши мандатот на Мила Царовска како министер за труд и социјална политика, а со тоа завршуваат и лажните политики на СДСМ

Соопштение до јавноста, реакција на соопштението на СДСМ

Заврши мандатот на Мила Царовска како министер за труд и социјална политика, а со тоа завршуваат и лажните политики на СДСМ.

Криминалната власт предводена од СДСМ и Царовска се фалат дека ја унапредиле детската заштита, но граѓаните добро знаат дека тоа е лага.

Се фалат дека граделе детски градинки, но ги нема ветените во нивниот таканаречен „План за живот“. Гарантираа и специјални едукатори во градинките, но и нив ги нема.

ВМРО–ДПМНЕ до 2014 имаше изградено 44 детски градинки, а само во периодот од 2014-2016 изгради 21 детска градинка.

ВМРО-ДПМНЕ го прошири опфатот на деца од предучилишно образование за 27%, додека СДСМ за 3 години власт го имаат зголемено само за 2-3%.

Граѓаните многу добро знаат дека ВМРО-ДПМНЕ работеше за доброто на сите и затоа повторно ќе ја дадат довербата на 12 Април.

 

 

Со почит,
Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Поврзани вести

Николовска: Третата фирма која добила лиценца за марихуана е во сопственост на Митра Лазарова, мајка на близок до власта и сопственик на НИКОБ обезбедување Кирил Лазаров

Интегрален текст од прес конференција на Ружица Николовска Почитувани, Случајот “Канабис-милионите на Заев” зема...

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...