Димовски за Чулев и Мизрахи: ВМРО-ДПМНЕ секогаш знаело да предложи кандидати кои што имаат свое искуство во минатото.

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски на денешната собраниска седница за избирање на технички министри во преодна влада за одржување на предвремените парламентарни избори зборуваше за изборот на двајцата нови министри во Владата односно за министерот за внатрешни работи, господинот Наќе Чулев и министерката за труд и социјална политика, Рахела Мизрахи и го кажа следното:

-Jас сакам да им честитам на двајцата нови министри во Владата, господинот Наќе Чулев и Рашела Мизрахи кој што според биографијата, работно искуство, според едукацијата кои ја имаат ќе се носат сами двајца со цела влада. И тоа нам ни претставува гордост заради тоа што ВМРО-ДПМНЕ секогаш знаело да предложи кандидати кои што имаат свое искуство во минатото.

Имeно Димовски во своето обраќање потсети и на тоа дека владата на СДСМ ќе остане запаметена по вработувањата на блиски роднини на пратеници, министри, градоначалници на СДСМ како и по многуте ветувања кои СДСМ ги вети во предизборието, а не ги исполни.

Поврзани вести

Мицкоски: Владата одби да разговара за нашиот предлог за субвенција од 50% за трошоци на бруто плата, односно до 27 илјади денари по вработен, не е време за политика туку спасување на економијата

Интегрален текст од прес конференција на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Оваа вонредна...

Ја повикуваме Шекеринска јавно да ги објави исплатите од државниот трезор што се на име на министерство за одбрана и таму ќе видиме 1.4 милиони денари за патувања и ручеци за само 4 дена

Соопштение до јавноста, реакција на изјавата на Радмила Шекеринска Шекеринска освен тоа што во...

Советничка група на ВМРО ДПМНЕ:И профитерството на Петре се претера, скопјани му даваат повеќе од 100 евра само Шилегов да засука ракави и почне да работи

Соопштение до јавноста Почитувани, Најновата кампања на градоначалникот Шилегов е насловена „пратете фотографија од...

Стојаноска: Со серијата пропусти Филипче го загрозува здравјето на граѓаните, затоа ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе и кривична пријава до надлежното ЈО за загрозување на здравјето на граѓаните

Интегрален текст од прес конференција на Дафина Стојаноска, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ  Почитувани,...

Николовска: Третата фирма која добила лиценца за марихуана е во сопственост на Митра Лазарова, мајка на близок до власта и сопственик на НИКОБ обезбедување Кирил Лазаров

Интегрален текст од прес конференција на Ружица Николовска Почитувани, Случајот “Канабис-милионите на Заев” зема...

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....