СДСМ нема успешен проект во земјоделието

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ

СДСМ нема еден успешен проект во земјоделието. Зелена нафта нема. Нема 20.000 евра за младите земјоделци. Нема редовна исплата на субвенции.

Зелената нафта со која се фалеа, заврши со доделување на ваучери од 500 денари на 50 од 100 илјади земјоделци, пари со кои не можат да стават нафта да да отидат до бензинска, а за друго не станува збор.

Проектот млад земјоделец е целосно утнат. Ниту еден апликант не е исплатен.

Субвенциите доцнат уште од 2017 година.

Откуп нема, а кога го има цените се ниски.

За тоа дали земјоделието е во добра состојба или не, говорат искинатите патики на земјоделците и родот на буништата.

Доколку блескавме немаше да се сечат родни дрва и да се фрлаат земјоделски производи на буниште.

Три години земјоделието оди во погрешен правец. На лошите политики им доаѓа крајот. По 12 април следува обнова на Македонија.

Поврзани вести

Николовска: Третата фирма која добила лиценца за марихуана е во сопственост на Митра Лазарова, мајка на близок до власта и сопственик на НИКОБ обезбедување Кирил Лазаров

Интегрален текст од прес конференција на Ружица Николовска Почитувани, Случајот “Канабис-милионите на Заев” зема...

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...