Јанушев: Заев залудно го одолговлекува соочувањето со народот

Целосно изненадени и “фатени” со “спуштен гард” … и во таква ситуација, а не можејќи да најдат било каква “црна дамка” во кариерата на предложениот кандидат за министер за внатрешни работи, Заев и криминално-рекетарската банда околу него веднаш почнаа да бараат алиби во правни толкувања … истите тие кои во изминативе 3 години не знам колку пати го прекршија Уставот на Република Македонија!

Единствената причина што Заев и СДСМ го проблематизираат назначувањето, односно изборот на министерот за внатрешни работи е обидот да одолговлекуваат … да го одолговлегуваат колку е можно повеќе соочувањето со народот.

Да може Заев ќе го одложи и одржувањето на изборите на 12 април, иако пред само два дена се самохрабреше дека во април СДСМ убедливо ќе победеле. Повеќе од очигледен е стравот од пораз и паниката кај Заев и СДСМ, вели генералниот секретар Игор Јанушев.

 

Поврзани вести

Стојаноска: Со серијата пропусти Филипче го загрозува здравјето на граѓаните, затоа ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе и кривична пријава до надлежното ЈО за загрозување на здравјето на граѓаните

Интегрален текст од прес конференција на Дафина Стојаноска, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ  Почитувани,...

Николовска: Третата фирма која добила лиценца за марихуана е во сопственост на Митра Лазарова, мајка на близок до власта и сопственик на НИКОБ обезбедување Кирил Лазаров

Интегрален текст од прес конференција на Ружица Николовска Почитувани, Случајот “Канабис-милионите на Заев” зема...

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....