Заев не го пријавил Рекет, СДСМ потрошила 1 милион евра за реклами

Соопштение до јавностаФакти на денот

Факти кои го одбележаа денот:

  1. Заев бега од одговори кога го пријавил случајот Рекет, се уште не ја покажува белешката од пријавата на случајот.
  2. Бочварски делел тендери од 5 милиони денари на фирмата Де лукс, сопственост на неговиот татко и чичко.
  3. СДСМ потроши 1 милион евра за рекламирање за само неколку недели.
  4. Самохрана мајка избркана од работа затоа што не извршувала партиски задачи на СДСМ.
  5. Секоја недела се палат автомобили, а власта не реагира.

Поврзани вести

Николовска: Третата фирма која добила лиценца за марихуана е во сопственост на Митра Лазарова, мајка на близок до власта и сопственик на НИКОБ обезбедување Кирил Лазаров

Интегрален текст од прес конференција на Ружица Николовска Почитувани, Случајот “Канабис-милионите на Заев” зема...

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...