Мицкоски: СДСМ игра лажливо и нечесно со предлозите за Изборниот законик

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното интервју за Македонската ради телевизија посочи дека предлозите од страна на СДСМ и Зоран Заев за измени на Изборниот законик се лажни и нечесни, додавајќи дека доколку навистина сакале една изборна единица тогаш истото тоа ќе го барале многу порано а не само неколку месеци пред одржување на предвремените парламентарни избори.

Ако играа чесно, храбро тогаш многу порано ќе ги започнеа преговорите за една изборна единица како што бараат и многу порано ќе се договоревме дали да има една изборна единица или да нема. Но, не се чесни и честити пред сопственото членство, вели Мицкоски

Тој додаде дека е изненаден од лидерите на помалите политички партии кои што повторно одлучиле да му слугуваат на Заев не препознавајќи ја неговата нечесна и неискрена намера.

Јас се чудам на оние помали политички партии кои што влегоа во стапицата на Заев и повторно одлучија да му слугуваат и не ја препознаа неговата нечесна и неискрена намера, вели Мицкоски.

Поврзани вести

Николовска: Третата фирма која добила лиценца за марихуана е во сопственост на Митра Лазарова, мајка на близок до власта и сопственик на НИКОБ обезбедување Кирил Лазаров

Интегрален текст од прес конференција на Ружица Николовска Почитувани, Случајот “Канабис-милионите на Заев” зема...

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...