Мицкоски: Ми давате огромна енергија и уште поголема обврска да работам со целата своја сила за вас, вашите семејства и нашата Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот профил на фесјбук мрежата се заблагодари на сите граѓани за огромната поддршка на собирот зa „Обнова на Македонија“ минатата недела.

„Почитувани граѓани, од срце ви благодарам за вашата огромна поддршка. Тоа ми дава огромна енергија и уште поголема обврска да продолжам да работам со целата мојата сила за вас, за вашите семејства и нашата Македонија. ОБНОВАТА ДОАЃА!“

„Ова е нашиот дом, ова е она за кое што треба да се бориме, и се вика Македонија !“

Поврзани вести

Николовска: Третата фирма која добила лиценца за марихуана е во сопственост на Митра Лазарова, мајка на близок до власта и сопственик на НИКОБ обезбедување Кирил Лазаров

Интегрален текст од прес конференција на Ружица Николовска Почитувани, Случајот “Канабис-милионите на Заев” зема...

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...