Мицкоски: Голем дел од погрешните политики на Заев ќе бидат санирани од страна на новата влада на ВМРО-ДПМНЕ

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски за интервју на радио „Македонски корени“ од Сиднеј посочи дека едно е сигурно, а тоа е дека на 12-ти април ВМРО-ДПМНЕ ќе издвојува голема победа.

-По победата на ВМРО-ДПМНЕ, ќе формира влада со која што ќе се обидат да ги санираат погрешните политики кои ги наметна и донесе Зоран Заев. ВМРО-ДПМНЕ победува на 12-ти април и тоа е единствено што е јасно и тука нема никакви дилеми. Македонија поминала многу премрежја во нејзиното минато, во нејзината историја, ќе го помине и Зоран Заев. А, тој ќе заврши многу брзо на темната страна на заборавот, како да не се случи. Но, за жал и самите констатиравте дека ќе остави голем број последици по македонското општество, и по граѓаните, истакна Мицкоски.

Мицкоски додаде дека ВМРО-ДПМНЕ има план, има визија и знае како да се справи со сите предизвици.

-Јас сум убеден дека голем дел од овие погрешни политики ќе бидат санирани од страна на новата влада, нагласи Мицкоски.

Поврзани вести

Николовска: Третата фирма која добила лиценца за марихуана е во сопственост на Митра Лазарова, мајка на близок до власта и сопственик на НИКОБ обезбедување Кирил Лазаров

Интегрален текст од прес конференција на Ружица Николовска Почитувани, Случајот “Канабис-милионите на Заев” зема...

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...