Мицевски до Владата: Имавте три години и ги преспавте, ништо не реализиравте

На денешната собраниска седница имаше обраќање пратеникот од редовите на ВМРО ДПМНЕ Никола Мицевски.

Тој кажа дека владата во изминатите три години од кога е на власт има донесено 377 закони додека само во последните две недели на две седници има ставено околу 200 нови закони во процедура .

Мицевски порача да владата е сама одговорна за хаосот кој што и се случува и фактот што веќе нема време да реализира се што не реализирала во изминатите три години.

– Затоа би ве замолил да не го обвинувате ВМРО ДПМНЕ за хаосот што се случува и она што вие немате веќе време да реализирате, затоа што имавте три години и ги преспавте појасни Мицески.

Пратеникот потенцираше дека со формирањето на нова пржинска влада конечно ќе се стави крај на хаосот и на лудилото кое што СДСМ и го донесе на Република Македонија.

Поврзани вести

Николовска: Третата фирма која добила лиценца за марихуана е во сопственост на Митра Лазарова, мајка на близок до власта и сопственик на НИКОБ обезбедување Кирил Лазаров

Интегрален текст од прес конференција на Ружица Николовска Почитувани, Случајот “Канабис-милионите на Заев” зема...

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...