Мицкоски: Никој не може да ми забрани да кажам дека сум Македонец од Македонија

Никој не може да ми забрани да кажам дека сум Македонец од Македонија, посочи Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски при своето интервју дадено за „Радио слободна Европа“.

-Никој мене не може да ми оспори, а тоа го видовте и при моето обраќање во меѓународната заедница да ми го забрани правото да кажам дека јас сум Христијан Мицкоски, од Македонија, Македонецот кој што говори на македонски јазик, нагласи Мицкоски.

Мицкоски додаде дека тоа право никој не може да му го оспори.

Поврзани вести

Стојаноска: Со серијата пропусти Филипче го загрозува здравјето на граѓаните, затоа ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе и кривична пријава до надлежното ЈО за загрозување на здравјето на граѓаните

Интегрален текст од прес конференција на Дафина Стојаноска, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ  Почитувани,...

Николовска: Третата фирма која добила лиценца за марихуана е во сопственост на Митра Лазарова, мајка на близок до власта и сопственик на НИКОБ обезбедување Кирил Лазаров

Интегрален текст од прес конференција на Ружица Николовска Почитувани, Случајот “Канабис-милионите на Заев” зема...

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....