Зоран Заев и неговите олигарси пријатели ја трујат Македонија

Соопштение до јавноста, реакција на соопштението на СДСМ

Зоран Заев не успеа да го реши проблемот со загадување за овие три години.

Се е во главите на граѓаните,  вчера го рече и Макрадули во една дебатна емисија.

Зоран Заев и неговите олигарси пријатели ја трујат Македонија.

Олигарсите на Зоран Заев согоруваат отровни материјали. Нивото на опасен сулфур диоксид во атмосферата според Европската енергетска заедница во Виена е 3.4 пати над нормалата.

Секое ветување беше лажно и празно.

Зоран Заев имаше три години да направи нешто да воздухот. Тој не направи ништо. Сега е време да си замине. Доаѓа време е за одговорност и за обнова на Македонија.

 

 

 

Со почит,
Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Поврзани вести

Стојаноска: Со серијата пропусти Филипче го загрозува здравјето на граѓаните, затоа ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе и кривична пријава до надлежното ЈО за загрозување на здравјето на граѓаните

Интегрален текст од прес конференција на Дафина Стојаноска, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ  Почитувани,...

Николовска: Третата фирма која добила лиценца за марихуана е во сопственост на Митра Лазарова, мајка на близок до власта и сопственик на НИКОБ обезбедување Кирил Лазаров

Интегрален текст од прес конференција на Ружица Николовска Почитувани, Случајот “Канабис-милионите на Заев” зема...

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....