Како се ближи 12-ти април, така СДСМ се враќа на реториката на лажни ветувања и лицемерна грижа за граѓаните

Соопштение до јавноста, реакција на изјава на Снежана Калеска Ванчева 

Како се ближи 12-ти април, така СДСМ се враќа на реториката на лажни ветувања и лицемерна грижа за граѓаните, додека нивните функционери бескрупулозно се богатат.

Три години СДСМ е на власт и за тоа време само успеа граѓаните да ги доведе до питачки стап.

СДСМ за три години успеа да го зголеми бројот на сиромашни граѓани кој изнесува над 500.000.

СДСМ за три години власт не ги исполни ветувањата за 500 евра плата, 100.000 денари за докторите.

СДСМ е три години на власт, а направи штета како да е на власт 300 години.

Граѓаните штетите не ги забораваат.

На 12-ти април СДСМ ќе ја добие својата очекувана казна. По 12-ти април доаѓа обнова на Македонија заедно со ВМРО-ДПМНЕ.

 

 

 

 

  Со почит,
Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Поврзани вести

Стојаноска: Со серијата пропусти Филипче го загрозува здравјето на граѓаните, затоа ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе и кривична пријава до надлежното ЈО за загрозување на здравјето на граѓаните

Интегрален текст од прес конференција на Дафина Стојаноска, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ  Почитувани,...

Николовска: Третата фирма која добила лиценца за марихуана е во сопственост на Митра Лазарова, мајка на близок до власта и сопственик на НИКОБ обезбедување Кирил Лазаров

Интегрален текст од прес конференција на Ружица Николовска Почитувани, Случајот “Канабис-милионите на Заев” зема...

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....