Мицкоски до соговорниците: Не бидете жртва на пропагандата на СДСМ, видете го извештајот на СДСМ и ќе видите колку должат

Во емисијата „Клик Плус“ на ТВ 21, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски истакна дека во моментот во ВМРО-ДПМНЕ има државен завод за ревизија којшто прави анализа на редовна сметка на ВМРО-ДПМНЕ и сметката за финансирање на претседателските избори и дека треба да се почека Државниот завод за ревизија да го каже својот збор.

Тој во своето гостување посочи дека она што се однесува до капиталот на ВМРО-ДПМНЕ, имотот, побарувањата, сметката, долговите е завршниот извештај којшто партијата е обврзана секоја година да го достави до тој истиот државен завод за ревизија и истиот е транспарентен на веб страна на државниот завод за ревизија.

– Не треба да се мачите, слободно појдете на страната на државниот завод за ревизија отворете ја таа страна и ќе го видите извештајот финансиски, имотот на ВМРО-ДПМНЕ. Немојте ве молам да бидете жртва на пропагандата на СДСМ, јас сакам со бројки и сакам егзактно да зборуваме, подвлече Мицкоски.

Тој порача да се продолжи со истражувањето и секаде каде што ќе се констатираат неправилности да се каже во јавноста, но и ако не се констатираат неправилности да се излезе во јавноста и да се каже дека нема никакви неправилности во врска со имотот на ВМРО-ДПМНЕ.

Поврзани вести

Николовска: Третата фирма која добила лиценца за марихуана е во сопственост на Митра Лазарова, мајка на близок до власта и сопственик на НИКОБ обезбедување Кирил Лазаров

Интегрален текст од прес конференција на Ружица Николовска Почитувани, Случајот “Канабис-милионите на Заев” зема...

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...