Шилегов да одговори под кои околности е даден тендерот за прескапото китење на градот од 100 илјади евра ?

Соопштение до јавноста – реакција на говорот на Петре Шилегов

Крадоначалникот на Скопје треба да одговори под кои околности е даден тендерот за прескапото китење на градот, и кој се фамозните спонзори од 100 илјади евра за прославата за Нова година на Градскиот плоштад?

Дали тоа што не ги соопштува значи дека се финансира прославата со црни пари?

И колку проценти зема од продажбата на Градската куќа?

Зошто градот наместо најголем решавач на проблемите на град Скопје, стана главниот набавувач на ракија во земјава?

Петре Шилегов е срам за Скопје. Тој е најнеуспешниот градоначалник чии лепливи прсти ги има во секоја пора од градот.

И на крај господинот Шилегов добро е да одговори колку од автобусите кои се паркираа пред салата Борис Трајковски кои ја донесоа напатената и под присила донесена администрација го исполнуваат високиот еуростандард?

Поврзани вести

Николовска: Третата фирма која добила лиценца за марихуана е во сопственост на Митра Лазарова, мајка на близок до власта и сопственик на НИКОБ обезбедување Кирил Лазаров

Интегрален текст од прес конференција на Ружица Николовска Почитувани, Случајот “Канабис-милионите на Заев” зема...

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...