Високи претставници на ВМРО-ДПМНЕ остварија средба со Потпретседателката на НДИ, Шери Брајан

Меѓународниот секретар Тимчо Муцунски и Советникот за меѓународна политика Стефан Андоновски денес се сретнаа со Потпретседателката на Националниот демократски институт (NDI) Шери Брајан како и тимот на NDI во Република Македонија.

Во исклучително пријателска атмосфера соговорниците ги потенцираа добрата меѓусебна соработка и се заблагодарија за поддршката која NDI несебично ја нуди преку своите проекти во Македонија. Исто така, се дискутираше и за актуелната политичка ситуација, со акцент на борбата против високата корупција која ја има запоседнато државата и судството, проблемите со владеењето на правото и човековите права.

  Со почит,
Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Поврзани вести

Стојаноска: Со серијата пропусти Филипче го загрозува здравјето на граѓаните, затоа ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе и кривична пријава до надлежното ЈО за загрозување на здравјето на граѓаните

Интегрален текст од прес конференција на Дафина Стојаноска, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ  Почитувани,...

Николовска: Третата фирма која добила лиценца за марихуана е во сопственост на Митра Лазарова, мајка на близок до власта и сопственик на НИКОБ обезбедување Кирил Лазаров

Интегрален текст од прес конференција на Ружица Николовска Почитувани, Случајот “Канабис-милионите на Заев” зема...

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....