Јавноста треба да дознае кон кои фирми должи СДСМ и дали тие фирми моментално трпат сериозни закани и притисоци?

Соопштение до јавноста, реакција на соопштението на СДСМ, кое се однесуваше на прес конференцијата на Наум Стоилковски

Фабриката за лажни вести на СДСМ залудно се обидува да ја манипулира јавноста прикажувајќи нешто дека е криминално дело кога е законски.

Да имаше криминално дело СДСМ досега ќе кажеа според кој член на законот постоењето на долг е казниво. Но молчат бидејќи таков член во законот не постои.

Впрочем да беше казниво СДСМ ќе требаше сами себе да се казнат и своите коалициони партнери бидејќи тие во нивниот финансискиот извештај по претседателските избори прикажале дека имаат долг од точно 2.476.000 денари.

Јавноста треба да дознае кон кои фирми должи СДСМ и дали тие фирми моментално трпат сериозни закани и притисоци?

Сакајќи да прикажат скандал СДСМ и Оливер Спасовски самите се вплеткаа во сопствената мрежа и лицемерие.

Доколку се според закон СДСМ ќе ги објави фирмите кон кои должи, а Спасовски ќе влезе во испитување на долгот на СДСМ од 2,5 милиони денари.

СДСМ и Михаузен Костадинов наместо да бараат алиби, треба да излезат со одговори.

Поврзани вести

Николовска: Третата фирма која добила лиценца за марихуана е во сопственост на Митра Лазарова, мајка на близок до власта и сопственик на НИКОБ обезбедување Кирил Лазаров

Интегрален текст од прес конференција на Ружица Николовска Почитувани, Случајот “Канабис-милионите на Заев” зема...

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...