Доколку годината беше економска и блескавме, немаше и Пендаровски да сака да се исели од државата.

Соопштение до јавноста – реакција на прес конференцијата на Нина Ангеловска

Доколку годината беше економска и блескавме, немаше и Стево Пендаровски да сака да се исели од државата.

Самиот факт, што претседателот на државата вели дека доколку не  е претседател би си заминал од Македонија говори дека Зоран Заев три години нема направено ништо за државата.

Во време на Зоран Заев Македонија е земја со најголема младинска невработеност како во регионот, така и во цела Европа, со над 50%.

Младите како завршуваат со образование не мислат како да останат и заработат во Македонија, затоа што под власта на Зоран Заев тоа не е можно, туку како да избегаат од државата.

Македонија блеска, а годината е економска само ако реалноста се гледа преку розевите наочари на Заев  и Ангеловска.

Реалноста е дека младите бегаат, тие што остануваат земаат плата често и под минималната, даноците се високи, а фирми бегаат од државата.

 

  Со почит,
Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Поврзани вести

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...

Арсовски: Цели 5 месеци Русковска, Јовевски, Заев си играат со интелигенцијата на граѓаните и се обидуваат да го прикријат најголемиот криминален скандал во Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...