Јаулески: Јас сум уверен дека и на 12 ти април, УМС ќе ја направи Македонија перспективен избор за креирање на нашата иднина

Благодарност до Konrad-Adenauer-Stiftung за соработката која ѝ ја пружаат на Унија на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ. Ми преставува вистинска чест и задоволство да ја отворам и посакам успешна работа на престојната политичка Академија, која има за цел, да им овозможи на учесниците стекнување на нови искуства и знаења во креирањето современите политички стратегии, преку функционално користење на социјалните медиуми и дигиталните комуникации, напиша претседателот на УМС на ВМРО-ДПМНЕ, Јован Јаулески.

-Современите европски трендови, изразени преку креирање нови концепти на електронска комуникација со јавноста, неизоставно ја наметнуваат потребата од подигнување на нивото на комуникациските вештини кај младите, за брз, ефикасен и јасно профилиран пристап до одредена категорија од македонскиот електорат. Јас сум уверен дека и на 12 ти април, Унијата на млади сили на ВМРО – ДПМНЕ, со целиот својот интелектуален и човечки капацитет, ќе остане достојна на ептитетот- генератор на силата, младоста, енергијата, но и активен учесник во креирањето на генералните политики кои на младите во земјава ќе им го подигнат животниот стандард, но и Македонија ќе ја направат перспективен избор за креирање на нашата иднина.

Поврзани вести

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...