Николоски: ВМРО-ДПМНЕ има за цел да изгради модерна, дигитална Македонија во тек со најновата технологијата

Ја имав честа да ја отворам Политичката академија во организација на фондацијата Конрад Аденауер и институтот МК91 во соработка со Унијата на млади сили и ВМРО-ДПМНЕ. Политичка академија која се организира за потребите на УМС и младите членови на ВМРО-ДПМНЕ. Темата е дигитализацијата и социјални медиуми, тема интересна за младите, напиша потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски на Фејсбук.

-ВМРО-ДПМНЕ има за цел да изгради модерна, дигитална Македонија во тек со најновата технологијата. Заедно со младите и нивната поддршка ќе победиме на следните парламентарни избори. Целта на оваа политичка академија е да се зајакнат капацитетите со кои располага ВМРО-ДПМНЕ и заедно со нови знаења да ја обновиме Македонија, додаде Николоски.

Поврзани вести

Николовска: Третата фирма која добила лиценца за марихуана е во сопственост на Митра Лазарова, мајка на близок до власта и сопственик на НИКОБ обезбедување Кирил Лазаров

Интегрален текст од прес конференција на Ружица Николовска Почитувани, Случајот “Канабис-милионите на Заев” зема...

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...