СДСМ и Заев продолжуваaт со пласирање на лажни вести пред јавноста

Соопштение до јавноста, реакција на соопштението на СДСМ

СДСМ и Заев продолжуваaт со пласирање на лажни вести пред јавноста.

Факт е дека со пласирање на лажни вести не може да се сокрие катастрофалното производство на струја во оваа година заклучно со IX месец која изнесува едвај 3.240 GWh.

Со бројките се докажува само дека најмало количество на производство на струја има токму во годините кога СДСМ е на власт.

И би ја упатиле владата да види колку чини струја кај северниот сосед, Србија. За да Заев не се фали дека Македонија има најевтина струја во Европа туку поскапа.

Крајот на оваа влада се ближи, крајот ќе им дојде токму на 12-ти април, по овој ден ќе започне обновата на Македонија.

 

 

Со почит,
Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Поврзани вести

Николовска: Третата фирма која добила лиценца за марихуана е во сопственост на Митра Лазарова, мајка на близок до власта и сопственик на НИКОБ обезбедување Кирил Лазаров

Интегрален текст од прес конференција на Ружица Николовска Почитувани, Случајот “Канабис-милионите на Заев” зема...

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...