Производството на струја со доаѓањето на власта на СДСМ постојано се намалува

Соопштение до јавноста, реакција на соопштението на СДСМ

СДСМ е шампион во пласирање на лажни вести во јавноста.

СДСМ треба еднаш да научи лага пласирана 100 пати во јавноста не станува вистина.

СДСМ освен што го краде народот друго ништо не прави.

Производството на струја со доаѓањето на власта на СДСМ согласно извештаите на Регулаторната комисија за енергетика постојано се намалува, споредено со периодот пред нив.

Па така АД ЕЛЕМ произвел:

-во 2013-та година 5 113 GWh

-во 2014-та година 4 741 GWh

-во 2015-та година 4 471 GWh

-во 2016-та година 4 382 GWh

-во 2017-та година 4 228 GWh

-во 2018-та година 4 273 GWh

– а во 2019-та година заклучно со IX месец имаа произведено околу 3.240 GWh, и веројатно производството ќе биде помало од претходната година.

Крајот на СДСМ и Заев се ближи. На 12-ти април ќе се стави крај на оваа криминогена влада и ќе започне обнова на Република Македонија.

 

 

Со почит,
Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Поврзани вести

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...