Мерките на оваа влада не се ниту искрени, а најмалку ефективни

Соопштение до јавноста, реакција на соопштението на СДСМ

СДСМ за овие три години го унапреди само криминалот.

Мерките на оваа влада не се ниту искрени, а најмалку ефективни.

Криминалната влада на СДСМ првин треба да ги подмири плаќањата кон граѓаните за изминатите три години, па дури тогаш  да ветува нешто друго.

СДСМ уште им должи на земјоделците субвенциите од 2017 и 2018 година.

Се што вети Заев, ништо нема остварено. На повидок ги нема загарантираниот откуп и високите откупни цени. Овие три години родот на земјоделците завршуваше на буниште.

Заев лажеше пред три години и продолжува без срам да лаже. Земјоделците веќе не му веруваат и затоа крајот ќе му дојде на 12 април.

 

Со почит,
Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Поврзани вести

Николовска: Третата фирма која добила лиценца за марихуана е во сопственост на Митра Лазарова, мајка на близок до власта и сопственик на НИКОБ обезбедување Кирил Лазаров

Интегрален текст од прес конференција на Ружица Николовска Почитувани, Случајот “Канабис-милионите на Заев” зема...

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...