Измамникот Заев истроши три години на корупција, лично богатење и безброј лаги со кои ја покриваше неспособноста на неговите соработници

Соопштение до јавноста – реакција на ставовите на Зоран Заев изнесени на трибина во Гостивар         

Измамникот Зоран Заев истроши три години на корупција, лично богатење и безброј лаги со кои ја покриваше неспособноста на неговите соработници.

Зоран Заев само за да ја задржи власта се откажа од националните интереси и прифати целосно обезличување на македонскиот народ и историјата.

Затоа после три години расипничко владеење, дури и неговиот претседателски кандидат Стево Пендаровски призна дека би се иселил доколку не бил на функција.

Зоран Заев лажеше кога ветуваше подобар живот пред три години. Зоран Заев лаже и сега.

Три години Македонија не е мрдната од мртва точка. Државата е задолжена за над 5.4  милијарди евра, криминалот цвета, а правниот систем не функционира.

Лошите политики предизвикаа Македонија да се празни. Се пополни се автобуските и аеродромите со млади со карти во еден правец.

Заев ветуваше дека ќе врати 600.000 иселени, а три години е причина за иселување на дополнителни неколку илјади.

Со Зоран Заев и СДСМ Македонија само стагнира. По 12 април следува обновата и Македонија ќе биде ставена на брза трака за економски напредок кон ЕУ.

  Со почит,
Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Поврзани вести

Николовска: Третата фирма која добила лиценца за марихуана е во сопственост на Митра Лазарова, мајка на близок до власта и сопственик на НИКОБ обезбедување Кирил Лазаров

Интегрален текст од прес конференција на Ружица Николовска Почитувани, Случајот “Канабис-милионите на Заев” зема...

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...