Зоран Заев и СДСМ не направија ништо суштински за земјоделците и земјоделието

Соопштение до јавноста – реакција на прес конференција на Татјана Прентовиќ

СДСМ и Зоран Заев и 100.000 денари да ветат, а да не ги исплатат како што не ги исплатија ланските нема да има никаков ефект за земјоделците.

Мерката од 20.000 денари е чист популизам и лага, како што се лага и ланските средства за истата намена.

Власта се уште им должи на земјоделците субвенции од 2017 и 2018 година, а се фали дека исплатиле се.

СДСМ лаже како што лажеше до сега.

Зоран Заев вети сигурен откуп и високи откупни цени, и три години откако вети, откупот е слаб, а откупните цени ниски.

Зоран Заев и СДСМ не направија ништо суштински за земјоделците и земјоделието. Затоа на 12 април им следи пораз, на Македонија обнова.

 

 

  Со почит,
Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Поврзани вести

Николовска: Третата фирма која добила лиценца за марихуана е во сопственост на Митра Лазарова, мајка на близок до власта и сопственик на НИКОБ обезбедување Кирил Лазаров

Интегрален текст од прес конференција на Ружица Николовска Почитувани, Случајот “Канабис-милионите на Заев” зема...

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...