Трајановски: Во мое време се асфалтираше ноќно време за да не се кочи сообраќајот како сега

Во денешната емисија „Само Вистина“ гостуваше Коце Трајановски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ кој што посочи дека кога тој беше градоначалник се градеше и не е како сега кога се стагнира во Скопје.

– Кога бев градоначалник ноќно се асфалтираше „Климент Охридски“ ноќно го асфалтиравме. Па една личност која што е многу истакната да не ја споменувам сега 20 пати се јави во полиција и дојде зошто ноќе се асфалтира. Ние асфалтиравме до 1 часот или до 2 часот, појасни Трајановски.

Трајановски му посочи на Шилегов дека додека тој бил градоначалник ноќе се асфалтирало со цел да не се кочи сообраќајот дење кога има најмногу гужва по булеварите. А, денес иако само градоначалникот има гребење по улиците тоа го прави во текот на денот кога улиците се најфреквентни и кога граѓаните се брзаат да завршат некоја обврска, така гневот и револтот кај граѓаните се повеќе расте.

Поврзани вести

Николовска: Третата фирма која добила лиценца за марихуана е во сопственост на Митра Лазарова, мајка на близок до власта и сопственик на НИКОБ обезбедување Кирил Лазаров

Интегрален текст од прес конференција на Ружица Николовска Почитувани, Случајот “Канабис-милионите на Заев” зема...

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...