СДСМ вети 5 нови градинки, три години како се на власт, само една градинка е отпочната, а четири не се ниту на повидок

Соопштение до јавноста – реакција на изјавата на Мартин Ристов

Мила Царовска и Борче Георгиевски ги манипулираат граѓаните на Гази Баба. СДСМ вети 5 нови градинки. Три години како се на власт, само една градинка е отпочната, а четири не се ниту на повидок.

СДСМ вети многу, а не реализира ништо.

Градинката во Стајковци која ја ветија, а само фрлија камен темелник, цела година не е мрдната од мртва точка.

Царовска и Георгиевски ветија изградба на нови градинки во Трубарево, Инџиково, Сингелиќ и Ќерамидница, три години СДСМ е централна власт, а две години локална, овие градинки не се ниту отпочнати.

СДСМ имаше три години да го реализира ветеното, тие не направија ништо. Затоа на 12 април си заминуваат.

 

  Со почит,
Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Поврзани вести

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...

Арсовски: Цели 5 месеци Русковска, Јовевски, Заев си играат со интелигенцијата на граѓаните и се обидуваат да го прикријат најголемиот криминален скандал во Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Кирков: Негрижата и масакрот на било кое животно користејќи дури и единици на Армијата на Република Македонија е само одлика на владеењето на Влада кон заштитата на животинскиот свет

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Стефан Кирков Почитувани, Пред само 3...