Николоски: Позитивно ќе изненадиме со листите со чесни и некорумпирани луѓе, наспроти Заев и неговата корумпирaна екипа

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски вечерва во вестите на Сител телевизија истакна дека ВМРО-ДПМНЕ позитивно ќе изненади со листите за пратеници, со што ќе им се даде на граѓаните одличен избор да можат да ја подржат партијата.

Николоски посочи дека сеуште има време за размислување, но веќе имаат одлуки за тоа какви профили нема да се најдат на пратеничките листи. Нема да се најдат профили коишто договараат тендери
за радар или за хеликоптери, или коишто договараат тендери за стерилизација и клинички центри, нема да се најдат луѓе коишто вршат рекети или коишто се дел од рекетот.

-Ќе имаме чесни и одговорни луѓе, правиме истражувања низ цела Македонија каде што ќе има пратеници, има многу нови лица, секако дека ќе има и искусни лица, но најбитно и основно е дека ќе бидат чесни и некорумпирани лица, целосна спротивност на ова што е денеска Зоран Заев и неговата екипа, а тоа е Македонија потоната во корупција, вели тој.

Поврзани вести

Николовска: Третата фирма која добила лиценца за марихуана е во сопственост на Митра Лазарова, мајка на близок до власта и сопственик на НИКОБ обезбедување Кирил Лазаров

Интегрален текст од прес конференција на Ружица Николовска Почитувани, Случајот “Канабис-милионите на Заев” зема...

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...