Митоска: Мој термин во здравството сега е надограден и се вика Вице-термин

Слаѓана Митоска пратеничка од редовите на ВМРО ДПМНЕ на денешната собраниска седница кажа дека состојбите како во економијата така и во здравството се ужасно лоши. Таа појасни дека граѓаните секојдневно се мачат да ги купат своите лекови и да закажат преглед на мој термин. Имено, Митоска потенцираше дека Мој термин сега е надограден во Вице-термин.

– Граѓаните се мачат да ги купат своите лекови , секојдневно се мачат да закажат мој термин и да направат еден обичен лекарски преглед всушност тоа и не постоело но сега гледам и зошто , затоа што почитуваните граѓани го погрешиле принципот на закажување на мој термин . Па мој термин сега е надограден и се вика Вице –термин . Наместо да одат кај матичниот лекар да закажат мој термин тие едноставно преку телефонски повик треба да се јават на Вице Заев и на тој начин по брза постапка ќе закажат термин каде и да посакаат кажа Митоска.

Поврзани вести

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...

Арсовски: Цели 5 месеци Русковска, Јовевски, Заев си играат со интелигенцијата на граѓаните и се обидуваат да го прикријат најголемиот криминален скандал во Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Кирков: Негрижата и масакрот на било кое животно користејќи дури и единици на Армијата на Република Македонија е само одлика на владеењето на Влада кон заштитата на животинскиот свет

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Стефан Кирков Почитувани, Пред само 3...