Јанушев:Најнеспособната власт во историјата на државата не знае и нема капацитет како да ги реши проблемите на граѓаните

Десетици градови и населени места низ Република Македонија посетени со “Разговори за Обнова на Македонија” и секаде истата слика – најнеспособната власт во историјата на државата не знае и нема капацитет како да ги реши проблемите на граѓаните! Всушност, не се ни заинтересирани за тоа! Изборните ветувања останаа само “празни зборови”!

И не само решавањето на проблемите, оваа кримининално-рекетарска банда на власт на Заев ги доведе граѓаните на “питачки стап”, единствено за што се “заинтересирани” се криминал, корупција и полнење на сопствените џебови!

Ќе одговарате! Сите до еден? За секој криминал што го направивте и го правите!

П.С. – гледам по секој неуспех, Заевци си се враќаат на нивниот стар и проверен спонзор – Сорос. За тоа молчат, нема отворена влада, нема транспарентност. Едно е сигурно, пред очи го гледаме падот на најкриминалната влада во историјата на Македонија

Поврзани вести

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...
<