Никој не ги принудуваше со сила Зоран Заев и СДСМ да ветуваат на младите проекти кои што нема да ги исполнат

Соопштение до јавноста – реакција на прес конференцијата на Дарко Каевски

Никој не ги принудуваше со сила Зоран Заев и СДСМ да ветуваат на младите проекти кои што нема да ги исполнат.

Владата на СДСМ три години не може да заврши реконструкција на Студентскиот Дом „Гоце Делчев“, која што беше започната од времето на ВМРО-ДПМНЕ.

Владата на СДСМ вети студентски град, но се уште не е на повидок. Студентски град нема, а состојбата е полоша од кога било до сега.

На Каевски не му е гајле за младите затоа што додека тој седи во удобната фотелја и фирмата на неговите родители ниже државни тендери.

Младинска гаранција ја нема што ја ветуваа пред избори. СДСМ не направи ништо за младите, а вети многу.

Младите ќе го казнат СДСМ на 12-ти април. А, така ќе започне и обновата на Македонија.

 

 

            Со почит,
Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Поврзани вести

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...