СДСМ и Заев се виновниците кои му дадоа аргументи на Макрон да ја блокира Македонија

Соопштение до јавноста – реакција на прес конференцијата на Костадин Костадинов

СДСМ и Зоран Заев се виновниците кои му дадоа аргументи на Макрон да ја блокира Македонија.

Криминалот, корупцијата и рекетот кои станаа поим за Македонија под власта на Зоран Заев се главната причина поради која Македонија не отпочна преговори.

ВМРО-ДПМНЕ стори се што е во негова моќ да лобира за Македонија, при сите средби со странски претставници, но и кај нашите сестрински партии од ЕПП.

Зоран Заев кој е најмногу повикан од позиција на власт да обезбеди правна држава не го направи тоа. Не го направи затоа што главата  на криминалниот октопод е токму тој и луѓето околу него.

Во ЕУ не се оди со криминални тендери, рекет и корупција во секоја пора.

Македонија заслужува да биде дел од ЕУ, но тоа со Зоран Заев видовме дека не е можно. Токму затоа Зоран Заев и ќе си замине од власт на 12 април.

По 12 април следува обнова на Македонија со ВМРО-ДПМНЕ.

 

 

 

            Со почит,
Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Поврзани вести

Николовска: Третата фирма која добила лиценца за марихуана е во сопственост на Митра Лазарова, мајка на близок до власта и сопственик на НИКОБ обезбедување Кирил Лазаров

Интегрален текст од прес конференција на Ружица Николовска Почитувани, Случајот “Канабис-милионите на Заев” зема...

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...