Костадин Костадинов лаже како Зоран Заев

Соопштение до јавноста – реакција на прес конференцијата на Костадин Костадинов

Костадин Костадинов лаже како Зоран Заев.

Костадин Костадинов исто како и Зоран Заев не ги интересира Македонија, туку ги интересира  ширење на лажни вести преку кои се надеваат дека повторно ќе ги измамат граѓаните за да продолжат да крадат.

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски не кажал дека Претседателот на Франција Емануел Макрон бил во право за блокирање на Република Македонија.

Напротив, Претседателот на ВМРО ДПМНЕ во интервјуто за Вечерњи лист има посочено десетици примери на криминал и корупција на Зоран Заев и неговите соработници кои му дадоа алиби и на Претседателот Макрон и на други лидери да не дадат зелено светло за доделување на датум за отпочнување на преговорите за членство во ЕУ.

На лагата и се кратки нозете. Залудно измамникот Заев и неговиот послушник Костадинов се обидуваат да ја префрлат вината на друг. Нивната лага дека сме добиле датум за преговори уште минатата година им тежи. Секој чесен човек, кој има малку образ би се повлекол после ваков срам.

Јасно е дека тоа не важи за измамникот Зоран Заев кој продолжува да и нанесува штета на Република Македонија.

Република Македонија со Зоран Заев на власт нема перспектива. Затоа граѓаните на 12 април ќе го казнат Зоран Заев, по што новата власт на ВМРО ДПМНЕ ќе ја врати државата на европскиот пат.

 

 Со почит,
Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Поврзани вести

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...