СДСМ ја уништува економијата и оневозможува раст на платите

Соопштение до јавноста, реакција на прес конференцијата на Бетијане Китев

СДСМ ја уништува економијата и оневозможува раст на платите. Лошата даночна политика и економската катастрофа се пречка за раст на стопанството.

Законот за зголемување на минималната плата е само лицемерие, кое не се применува во реалноста.

Работниците во погоните низ државата го враќаат зголемувањето на рака на газдите, а власта ништо не презема.

Власта не сака реално зголемување на платите. Власта прави само популизам пред избори.

Завршува времето на лицемерието и популизмот. Завршува времето на СДСМ.

По 12 април и победата на ВМРО-ДПМНЕ следува обнова на Македонија и раст и развој на стопанството.

 

Со почит,
Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Поврзани вести

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...