Одговор на новинарско прашање на Дафина Стојаноска, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ

Одговор на новинарско прашање на Дафина Стојаноска, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ

Новинарско прaшање: Ваш коментар околу изјавата на Заев за можноста за  промена на датумот за предвремените парламентарни избори?

Одговор на новинарско прашање: Да, туку што пристигна оваа вест дека Заев дал ваква изјава што на очиглед на јавноста не е прв пат. Се сеќавате на изјавите кога се колнеше во жицата и децата дека нема да го промени Уставот, па го промени, па на оние прослави за добивање на датум за почеток на преговори,  за сега пред неколку денови да се соочиме со тоа дека датум немаме. Ова не му е прв пат, но пречки за избори на 12-ти април нема, тоа го кажа и претседателот на лидерската средба на којашто сите учесници на таа средба, партии консензуално се договорија да има избори. Ова едноставно е само обид на Заев и алиби да и избега на правдата, таа е онаа правда заради која што ги урнисаа сите државни институции во државата. Но, токму таа правда нив ќе ги стигне кога тогаш. Колку повеќе одолговлекуваат толку посилен пораз ќе доживеат.

Поврзани вести

Стојаноска: Со серијата пропусти Филипче го загрозува здравјето на граѓаните, затоа ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе и кривична пријава до надлежното ЈО за загрозување на здравјето на граѓаните

Интегрален текст од прес конференција на Дафина Стојаноска, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ  Почитувани,...

Николовска: Третата фирма која добила лиценца за марихуана е во сопственост на Митра Лазарова, мајка на близок до власта и сопственик на НИКОБ обезбедување Кирил Лазаров

Интегрален текст од прес конференција на Ружица Николовска Почитувани, Случајот “Канабис-милионите на Заев” зема...

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....