Мицкоски: По Катица Јанева, сега новата црвена линија на Заев е Русковска

Христијан Мицкоски, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ во интервјуто за „Журнал“ посочи дека по Катица Јанева, новата црвена линија на Зоран Заев е обвинителката Вилма Русковска.

-Јас мислам дека не им одговара на нив законот, и мислам дека тие се тие кои што го кочат овој процес односно носењето на законот. Знаете првпат имаа црвена линија која што беше Катица Јанева. Откако видовме Катица Јанева како практично во едната рака држи „Луј Витон“ ташна, а во другата ги брои милионите, се откажаа некако од Катица Јанева. Па сега гледам цврсто се држат за новата црвена линија, а тоа е Русковска, истакна Мицкоски.

Мицкоски додаде дека  сега Русковска се става целосно на услуга на власта што е непринципиелно служејќи се со невистини, не ја говори вистината дури се обидела и него да ме вовлече во некоја комуникација со нејзе која што е непринципиелна.

Поврзани вести

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...

Арсовски: Цели 5 месеци Русковска, Јовевски, Заев си играат со интелигенцијата на граѓаните и се обидуваат да го прикријат најголемиот криминален скандал во Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...