Мицкоски: Народот ќе избира помеѓу работа која ја нудиме и арамилук каков носи Заев

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во интервјуто за „Журнал“ на прашањето колку пратеници бара ВМРО-ДПМНЕ  и Христијан Мицкоски од ДУИ, од ДПА, Мицкоски одговори:

-Онолку колку што народот со неговата мудрост којашто ја има во годините наназад ќе одлучи да му даде. Ние не бараме бројка, ние нудиме концепт, ние нудиме политики, ние нудиме програма и нудиме иднина, нудиме честитост, чесност, работливост, отчетност и професионално портфолио.

Мицкоски во врска со одговорот на ова прашање  порача дека од друга страна ќе биде арамилук, криминал, плантажи со марихуана, бентли политики  и луѓе коишто се подготвени да коленичат и да ја виткаат кичмата за да останат на  фотелји  и да ги уживаат привилегиите, при што Мицкоски додаде дека народот има две опции да бира дали би ја избрал првата или втората, додавајќи дека народот е мудар и дека токму народот ќе одлучи колку пратеника ќе има ВМРО-ДПМНЕ на следните избори.

Поврзани вести

Стојаноска: Со серијата пропусти Филипче го загрозува здравјето на граѓаните, затоа ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе и кривична пријава до надлежното ЈО за загрозување на здравјето на граѓаните

Интегрален текст од прес конференција на Дафина Стојаноска, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ  Почитувани,...

Николовска: Третата фирма која добила лиценца за марихуана е во сопственост на Митра Лазарова, мајка на близок до власта и сопственик на НИКОБ обезбедување Кирил Лазаров

Интегрален текст од прес конференција на Ружица Николовска Почитувани, Случајот “Канабис-милионите на Заев” зема...

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....