Котевски: Поголема лага од лагата на СДСМ „Живот за сите“, нема!

Поголема лажна вест од враќање на животот во Македонија, живот за сите нема и јас можам конечно за една работа да се согласам со Забрчанец дека јавноста е сензибилизирана и дека е дојден критичниот момент, а критичниот момент ќе биде на 12 април, токму заради тоа ВМРО-ДПМНЕ во неколку наврати сугерира дури да има измени во Кривичниот законик во делот Изборна измама да се инкриминираат и тие лажни ветувања, бидејќи ги манипулирате и ги лажете граѓаните, изјави Иво Котевски, директор на Центарот за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ во гостување во емисијата Клик Плус на телевизија 21.

Тој нагласи дека овие три години граѓаните живее во кошмар, а состојбата во Македонија е се покатастрофална а како причина ја наведе неспособноста на власта на СДСМ.

Три години народот живее во кошмар, три години Македонија оди во провалија, ниту датум добивме, а име сменивме и џабе се колнеше Заев и во татковци и дедовци, посочи Котевски.

Поврзани вести

Николовска: Третата фирма која добила лиценца за марихуана е во сопственост на Митра Лазарова, мајка на близок до власта и сопственик на НИКОБ обезбедување Кирил Лазаров

Интегрален текст од прес конференција на Ружица Николовска Почитувани, Случајот “Канабис-милионите на Заев” зема...

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...