Котевски: Поголема лага од лагата на СДСМ „Живот за сите“, нема!

Поголема лажна вест од враќање на животот во Македонија, живот за сите нема и јас можам конечно за една работа да се согласам со Забрчанец дека јавноста е сензибилизирана и дека е дојден критичниот момент, а критичниот момент ќе биде на 12 април, токму заради тоа ВМРО-ДПМНЕ во неколку наврати сугерира дури да има измени во Кривичниот законик во делот Изборна измама да се инкриминираат и тие лажни ветувања, бидејќи ги манипулирате и ги лажете граѓаните, изјави Иво Котевски, директор на Центарот за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ во гостување во емисијата Клик Плус на телевизија 21.

Тој нагласи дека овие три години граѓаните живее во кошмар, а состојбата во Македонија е се покатастрофална а како причина ја наведе неспособноста на власта на СДСМ.

Три години народот живее во кошмар, три години Македонија оди во провалија, ниту датум добивме, а име сменивме и џабе се колнеше Заев и во татковци и дедовци, посочи Котевски.

Поврзани вести

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...

Арсовски: Цели 5 месеци Русковска, Јовевски, Заев си играат со интелигенцијата на граѓаните и се обидуваат да го прикријат најголемиот криминален скандал во Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...