Во Македонија наместо правото владее криминалната врхушка и кланот Заев кому најважни му се полињата марихуана и криминалните тендери и грантови

Соопштение до јавноста

Криминалната банда на власт предводена од аболицираниот Заев го загорчи животот на граѓаните на Република Македонија, наместо живот, донесе чемер и јад, сиромаштија, лажни ветување и неисполнети очекувања. Нема крај на поразите кои Зоран Заев и ги носи на Република Македонија и македонскиот народ. Нема крај ни на понижувањата, рекетот, криминалот, корупцијата, и политичкиот прогон.

Во Македонија наместо правото владее криминалната врхушка и кланот Заев кому најважни му се полињата марихуана и криминалните тендери и грантови. За оваа криминална власт потребите и интересите на граѓаните се неважни, важно е на грбот на граѓаните да ги полнат сопствените џебови.

Како и секоја една авторитарна власт, најголем непријател на Зоран Заев му е вистината и токму поради оваа причина приведуваат и гонат новинари кои на мегдан ги вадат криминалите на СДСМ. Криминалот и корупцијата цветаат, а Русковска обвинителството и Кацарска судството ги таргетираат само најгласните, односно оние кои го кренаа гласот против криминалот и корупцијата на власта.

Секоја година за ова власта е економска, а граѓаните од ден во ден се се посиромашни, повеќе од 500 илјади наши сограѓани живеат во сиромаштија поминуваајќи го денот со еден оброк. Заев секојдневно ги задолжува граѓаните, а парите ги нема никаде, нема нови проекти, а се стопираат оние кои ги започна ВМРО-ДПМНЕ. Капиталните инвестиции за првите 6 месеци од годинава изнесуваа катастрофални 20 проценти.

Со ребалансот се скрати од образованието, здравството, проектите во корист на граѓаните, а средствата наменети за непродуктивни трошоци и луксузирање останаа.

На 12 април завршува криминалната политичка кариера на Заев. На 12 април македонските граѓани ќе стават крај на поразите и понижувањата и ќе одберат „обнова за Македонија“. Ниту во СДСМ не веруваат дека нивната партија води на анкетите, тоа го покажа и исплашениот израз на ликот на Заев се плаши од избори, Заев е човек во паника од губењето на власта.

Поврзани вести

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...