Мицкоски на Клан ТВ: Кажете ми една странска инвестиција во Чаир, Сарај или до каде е канализацијата во Арачиново, ништо од нив

Во денешната емисија на Клан ТВ гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој запраша дали за овие три години на власт има барем една инвестиција во Сарај, Чаир и до кај е ветената канализација во Арачиново.

-Очигледно е дека толку вредат ветувањата на Зоран Заев. Кажете ми една инвестиција што се случила еве во скопски Чаир, странска. Или пак во Сарај. До каде е канализацијата во Арачиново, знаете? Не знаете, бидејќи ја нема, не постои. Луѓето до ден денеска таму мака мачат, улиците со фекалии се полнат при првиот порој, истакна Мицкоски.

Мицкоски додаде дека тоа се реалните проблеми со кои се соочуваат граѓаните во нашата земја, а Заев ги вети но не ги оствари.

Поврзани вести

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...

Арсовски: Цели 5 месеци Русковска, Јовевски, Заев си играат со интелигенцијата на граѓаните и се обидуваат да го прикријат најголемиот криминален скандал во Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...