Мицкоски на Клан ТВ: Кажете ми една странска инвестиција во Чаир, Сарај или до каде е канализацијата во Арачиново, ништо од нив

Во денешната емисија на Клан ТВ гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој запраша дали за овие три години на власт има барем една инвестиција во Сарај, Чаир и до кај е ветената канализација во Арачиново.

-Очигледно е дека толку вредат ветувањата на Зоран Заев. Кажете ми една инвестиција што се случила еве во скопски Чаир, странска. Или пак во Сарај. До каде е канализацијата во Арачиново, знаете? Не знаете, бидејќи ја нема, не постои. Луѓето до ден денеска таму мака мачат, улиците со фекалии се полнат при првиот порој, истакна Мицкоски.

Мицкоски додаде дека тоа се реалните проблеми со кои се соочуваат граѓаните во нашата земја, а Заев ги вети но не ги оствари.

Поврзани вести

Николовска: Третата фирма која добила лиценца за марихуана е во сопственост на Митра Лазарова, мајка на близок до власта и сопственик на НИКОБ обезбедување Кирил Лазаров

Интегрален текст од прес конференција на Ружица Николовска Почитувани, Случајот “Канабис-милионите на Заев” зема...

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...